
Ohmite
Product No:
AP851 10R F
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 10 OHM 1% 50W TO220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.833
5.833
10
5.2763
52.763
25
4.82714
120.6785
50
4.49046
224.523
100
3.9292
392.92
250
3.367864
841.966
450
3.087206
1389.2427
950
2.828996
2687.5462
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | ARCOL, AP851 |
| Package | Tray |
| Features | Non-Inductive |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 50W |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.52mm) |
| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |