
Littelfuse Inc.
Product No:
AQ3118-01ETG
Manufacturer:
Package:
SOD-882
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 18VWM 38VC SOD882
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3515
3.515
100
0.239495
23.9495
500
0.179626
89.813
1000
0.13471
134.71
2000
0.12349
246.98
5000
0.116004
580.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101, AQ3118, SPA® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Base Product Number | AQ3118 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 0.3pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-882 |
| Voltage - Breakdown (Min) | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 38V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 18V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) |