
Littelfuse Inc.
Product No:
AQHV12-01ETG
Manufacturer:
Package:
SOD-882
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 12VWM 25VC SOD882
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3382
3.382
100
0.21071
21.071
500
0.144191
72.0955
1000
0.110922
110.922
2000
0.099826
199.652
5000
0.094278
471.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101, AQHV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 200W |
| Base Product Number | AQHV12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 60pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-882 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 13.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 25V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 8A (8/20µs) |