
Panasonic Electric Works
Product No:
ASQ10617
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8425
5.8425
10
4.67685
46.7685
25
4.44334
111.0835
50
4.32649
216.3245
100
3.741765
374.1765
250
3.507932
876.983
500
3.332524
1666.262
1000
3.215598
3215.598
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ASQ1 |
| Circuit | SPDT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Pretravel | - |
| Overtravel | 0.102" (2.6mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Release Force | - |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Operating Force | 173gf |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination Style | Wire Leads |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Position | 0.366" (9.3mm) |
| Base Product Number | ASQ106 |
| Differential Travel | - |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |