
Panasonic Electric Works
Product No:
ASQ17410
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.743
3.743
10
3.3022
33.022
25
3.08218
77.0545
50
2.9355
146.775
100
2.495175
249.5175
250
2.275022
568.7555
500
2.128228
1064.114
1000
2.05485
2054.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ASQ1 |
| Circuit | SPDT |
| Package | Bulk |
| Features | Board Guide |
| Pretravel | - |
| Overtravel | 0.087" (2.2mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Release Force | - |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Operating Force | 153gf |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | - |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Base Product Number | ASQ174 |
| Differential Travel | - |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |