ASRM1JA47R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM1JA47R0
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 968
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series ASRM
Package Cut Tape (CT)
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 47 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C