AT0805DRE07412KL
YAGEO
Product No:
AT0805DRE07412KL
Description:
RES SMD 412K OHM 0.5% 1/8W 0805
Tolerance ±0.5%
Resistance 412 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±50ppm/°C