AT1206DRD0714R7L
YAGEO
Product No:
AT1206DRD0714R7L
Description:
RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance ±0.5%
Resistance 14.7 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C