Home / Heat Sinks / ATS-10A-175-C2-R0
ATS-10A-175-C2-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-10A-175-C2-R0
Description:
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Advanced Thermal Solutions Inc.
Type Top Mount
Shape Square, Fins
Width 1.378" (35.00mm)
Length 1.378" (35.00mm)
Series pushPIN™
Package Tray
Diameter -
Material Aluminum
Fin Height 0.394" (10.00mm)
Package Cooled Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Product Status Active
Material Finish Blue Anodized
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-10A
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 13.52°C/W @ 100 LFM