Home / Heat Sinks / ATS-10E-129-C1-R0
ATS-10E-129-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-10E-129-C1-R0
Description:
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Shape Square, Fins
Width 2.362" (60.00mm)
Length 2.362" (60.00mm)
Series pushPIN™
Package Bulk
Diameter -
Material Aluminum
Fin Height 0.394" (10.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-10E
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 8.64°C/W @ 100 LFM