Home / Heat Sinks / ATS-10E-137-C3-R0
ATS-10E-137-C3-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-10E-137-C3-R0
Description:
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
User Guide
Mfr Advanced Thermal Solutions Inc.
Type Top Mount
Shape Square, Fins
Width 0.984" (25.00mm)
Length 0.984" (25.00mm)
Series pushPIN™
Package Bulk
Diameter -
Material Aluminum
Fin Height 0.394" (10.00mm)
Package Cooled Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Product Status Active
Material Finish Blue Anodized
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-10E
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 18.63°C/W @ 100 LFM