Home / Heat Sinks / ATS-10H-141-C1-R0
ATS-10H-141-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-10H-141-C1-R0
Description:
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB
Shape Square, Fins
Width 1.181" (30.00mm)
Length 1.181" (30.00mm)
Material Aluminum
Fin Height 0.394" (10.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-10H
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 15.66°C/W @ 100 LFM