
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-12A-32-C1-R0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.0085
8.0085
10
7.78905
77.8905
25
7.35642
183.9105
50
6.92379
346.1895
100
6.49097
649.097
250
6.058264
1514.566
500
5.625558
2812.779
1000
5.517362
5517.362
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Advanced Thermal Solutions Inc. |
| Type | Top Mount |
| Shape | Rectangular, Fins |
| Width | 1.450" (36.83mm) |
| Length | 2.280" (57.90mm) |
| Series | pushPIN™ |
| Package | Bulk |
| Diameter | - |
| Material | Aluminum |
| Fin Height | 0.450" (11.43mm) |
| Package Cooled | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Product Status | Active |
| Material Finish | Blue Anodized |
| Attachment Method | Push Pin |
| Base Product Number | ATS-12A |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 21.45°C/W @ 100 LFM |