Home / Heat Sinks / ATS-15A-80-C3-R0
ATS-15A-80-C3-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-15A-80-C3-R0
Description:
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412
Shape Square, Fins
Width 1.181" (30.00mm)
Length 1.181" (30.00mm)
Series pushPIN™
Package Bulk
Diameter -
Material Aluminum
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-15A
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 19.22°C/W @ 100 LFM