Home / Heat Sinks / ATS-15C-130-C2-R0
ATS-15C-130-C2-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-15C-130-C2-R0
Description:
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shape Square, Fins
Width 2.362" (60.00mm)
Length 2.362" (60.00mm)
Series pushPIN™
Package Tray
Diameter -
Material Aluminum
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-15C
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 5.23°C/W @ 100 LFM