Home / Heat Sinks / ATS-15C-188-C3-R0
ATS-15C-188-C3-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-15C-188-C3-R0
Description:
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412
Shape Square, Fins
Width 1.772" (45.00mm)
Length 1.772" (45.00mm)
Material Aluminum
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-15C
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 6.75°C/W @ 100 LFM