Home / Heat Sinks / ATS-15C-44-C1-R0
ATS-15C-44-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-15C-44-C1-R0
Description:
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Shape Square, Fins
Width 0.984" (25.00mm)
Length 0.984" (25.00mm)
Material Aluminum
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-15C
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 20.28°C/W @ 100 LFM