
CTS-Frequency Controls
Product No:
ATS100B-E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2014
2.014
50
0.18145
9.0725
100
0.161215
16.1215
500
0.153159
76.5795
1000
0.128972
128.972
2500
0.120916
302.29
5000
0.116878
584.39
10000
0.11285
1128.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | MHz Crystal |
| Series | ATS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Frequency | 10 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Product Status | Active |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |