
CTS-Frequency Controls
Product No:
ATS221B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2888
2.888
50
0.2603
13.015
100
0.23142
23.142
500
0.219849
109.9245
1000
0.185126
185.126
2500
0.173556
433.89
5000
0.16777
838.85
10000
0.161984
1619.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | MHz Crystal |
| Series | ATS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Frequency | 22.1184 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Product Status | Active |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |