
Ohmite
Product No:
AV33GKE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 3.3 OHM 10% 2W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.7335
22.7335
10
19.86165
198.6165
25
17.9474
448.685
50
17.05003
852.5015
100
16.451815
1645.1815
250
15.554464
3888.616
500
14.956211
7478.1055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | PulsEater® A |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 3.3 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.512" W (15.00mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | - |