
TDK Corporation
Product No:
AVR-M1608G270KT6AB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
AUTO. GRADE,MLV,430PF,19VDC,0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.32965
3.2965
25
0.2888
7.22
100
0.186865
18.6865
250
0.154736
38.684
500
0.123766
61.883
1000
0.094896
94.896
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Energy | 0.1J |
| Series | AVR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 48 A |
| Maximum DC Volts | 19 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 30 V |
| Varistor Voltage (Min) | 24 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27 V |
| Capacitance @ Frequency | 430 pF @ 1 kHz |