
Taiyo Yuden
Product No:
AWK105BJ105MPHF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1UF 4V X5R 0204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.1615
1.615
50
0.09671
4.8355
100
0.0817
8.17
500
0.055879
27.9395
1000
0.049438
49.438
2500
0.047282
118.205
5000
0.042988
214.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | LWDC™, LW |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | Automotive, Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Base Product Number | AWK105B |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |