
Taiyo Yuden
Product No:
AWK105C6474MPHF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.14725
1.4725
50
0.08816
4.408
100
0.074385
7.4385
500
0.050901
25.4505
1000
0.04502
45.02
2500
0.043064
107.66
5000
0.03915
195.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | LWDC™, LW |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Applications | Automotive, Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Base Product Number | AWK105C |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |