AWK107C6475MVHT
Taiyo Yuden
Product No:
AWK107C6475MVHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0306
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3975
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series LWDC™, LW
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Base Product Number AWK107C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C