AWK212BJ226MDHT
Taiyo Yuden
Product No:
AWK212BJ226MDHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 22UF 4V X5R 0508
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Base Product Number AWK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C