
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY1102M37Y5UC63L0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.41325
4.1325
50
0.31236
15.618
100
0.271985
27.1985
500
0.201495
100.7475
1000
0.171266
171.266
2500
0.161196
402.99
5000
0.151126
755.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY1 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y1 |
| Features | Flame Retardant |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 760VAC |
| Size / Dimension | 0.374" Dia (9.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5U (E) |