
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY1222M47Y5UC63L0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.703
0.703
10
0.4959
4.959
50
0.37487
18.7435
100
0.32642
32.642
500
0.241794
120.897
1000
0.205523
205.523
2500
0.193439
483.5975
5000
0.181346
906.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY1 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y1 |
| Features | Flame Retardant |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 760VAC |
| Size / Dimension | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5U (E) |