
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY1471M31Y5UC63L0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.3933
3.933
50
0.29754
14.877
100
0.259065
25.9065
500
0.1919
95.95
1000
0.163115
163.115
2500
0.15352
383.8
5000
0.143925
719.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY1 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y1 |
| Features | Flame Retardant |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 470 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 760VAC |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5U (E) |