
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY2101K29Y5SS63L7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.2546
2.546
50
0.17803
8.9015
100
0.15257
15.257
500
0.114418
57.209
1000
0.096624
96.624
2500
0.091532
228.83
5000
0.08645
432.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY2 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.295" Dia (7.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5S |