
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY2103M61Y5VS63L0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.4598
4.598
50
0.36803
18.4015
100
0.315495
31.5495
500
0.249755
124.8775
1000
0.21032
210.32
2500
0.197182
492.955
5000
0.184034
920.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY2 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | Flame Retardant |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.610" Dia (15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |