
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY2222M35Y5US63L7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3021
3.021
50
0.21166
10.583
100
0.181355
18.1355
500
0.136002
68.001
1000
0.114855
114.855
2500
0.108813
272.0325
5000
0.102762
513.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY2 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5U (E) |