
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AY2332M41Y5US63L7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.31065
3.1065
50
0.23503
11.7515
100
0.20463
20.463
500
0.151601
75.8005
1000
0.128858
128.858
2500
0.121277
303.1925
5000
0.113696
568.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AY2 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 3300 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Size / Dimension | 0.413" Dia (10.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5U (E) |