
Century Spring Corp
Product No:
B-67CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .343,L= .53,W= .032
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8715
1.8715
50
1.78163
89.0815
150
1.68777
253.1655
300
1.594005
478.2015
500
1.406475
703.2375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 10.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Hard Drawn |
| End Style | Closed |
| Free Length | 0.530" (13.46mm) |
| Wire Diameter | 0.032" (0.81mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.279" (7.09mm) |
| Diameter - Outside | 0.343" (8.71mm) |