
Century Spring Corp
Product No:
B-91CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .281,L= .75,W= .032
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.643
5.643
10
4.5163
45.163
25
4.23434
105.8585
50
2.25834
112.917
100
1.693755
169.3755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 12.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Hard Drawn |
| End Style | Closed |
| Free Length | 0.750" (19.05mm) |
| Wire Diameter | 0.032" (0.81mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.217" (5.51mm) |
| Diameter - Outside | 0.281" (7.14mm) |