
Century Spring Corp
Product No:
B2-65CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .687,L= 1.84,W= .080
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2205
3.2205
50
3.0609
153.045
150
2.899714
434.9571
300
2.738632
821.5896
500
2.416458
1208.229
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 41.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Spring Steel |
| End Style | Closed |
| Free Length | 1.840" (46.74mm) |
| Wire Diameter | 0.080" (2.03mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.527" (13.39mm) |
| Diameter - Outside | 0.687" (17.45mm) |