
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72210P2381K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.45125
4.5125
25
0.42066
10.5165
100
0.336585
33.6585
250
0.312588
78.147
500
0.264499
132.2495
1000
0.204383
204.383
2500
0.186352
465.88
5000
0.174325
871.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 82J |
| Series | AdvanceD MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72210P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 230 pF @ 1 kHz |