
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72210P2551K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 910V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.5491
5.491
25
0.51566
12.8915
100
0.42066
42.066
250
0.390754
97.6885
500
0.332557
166.2785
1000
0.266048
266.048
2500
0.24111
602.775
5000
0.224476
1122.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 97J |
| Series | AdvanceD MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72210P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 160 pF @ 1 kHz |