
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72210S0421K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.45125
4.5125
25
0.42104
10.526
100
0.33687
33.687
250
0.312854
78.2135
500
0.264708
132.354
1000
0.204544
204.544
2500
0.186494
466.235
5000
0.174468
872.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 45J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72210S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 165 pF @ 1 kHz |