
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72210U2511K501
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2065
1.2065
10
1.08015
10.8015
25
1.02562
25.6405
100
0.842365
84.2365
250
0.787436
196.859
500
0.695856
347.928
1000
0.549366
549.366
2500
0.512734
1281.835
5000
0.487103
2435.515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 80J |
| Series | SNF AdvanceD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 670 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72210U |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 902 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 820 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |