
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214M0171K000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
V14K175
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.546
2.546
10
2.28855
22.8855
40
2.158875
86.355
200
1.839342
367.8684
400
1.7271
690.84
600
1.511212
906.7272
1000
1.252148
1252.148
5000
1.122615
5613.075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 100J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, SMD High Surge |
| Package | Tray |
| Features | High Surge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 175 V |
| Maximum DC Volts | 225 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214M |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 297 V |
| Varistor Voltage (Min) | 243 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 270 V |
| Capacitance @ Frequency | 1150 pF @ 1 kHz |