
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214M0271K001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
H14K275
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.546
2.546
10
2.28855
22.8855
40
2.158875
86.355
135
1.839342
248.31117
270
1.7271
466.317
540
1.511203
816.04962
945
1.252148
1183.27986
4995
1.122615
5607.461925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 115J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, SMD High Surge |
| Package | Tray |
| Features | High Surge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 210 V |
| Maximum DC Volts | 270 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214M |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 363 V |
| Varistor Voltage (Min) | 297 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 330 V |
| Capacitance @ Frequency | 870 pF @ 1 kHz |