
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214P2551K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 910V 6KA DISC 17MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
1.05165
10.5165
25
0.99864
24.966
100
0.820325
82.0325
250
0.766802
191.7005
500
0.677635
338.8175
1000
0.534974
534.974
2500
0.499301
1248.2525
5000
0.474335
2371.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 220J |
| Series | AdvanceD MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 17mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |