
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214P2621K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1KV 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2825
1.2825
10
1.1438
11.438
25
1.08566
27.1415
100
0.891765
89.1765
250
0.833644
208.411
500
0.736687
368.3435
1000
0.5816
581.6
2500
0.54283
1357.075
5000
0.515688
2578.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 240J |
| Series | AdvanceD MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 625 V |
| Maximum DC Volts | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |