
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214R2301K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 6KA DISC 17MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.4117
14.117
25
1.34026
33.5065
100
1.100955
110.0955
250
1.029192
257.298
500
0.909511
454.7555
1000
0.718038
718.038
2500
0.670168
1675.42
5000
0.636662
3183.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 125J |
| Series | ThermoFuse™, NT |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 17mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 400 pF @ 1 kHz |