
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214S0102K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1.8KV 4.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9285
1.9285
10
1.72995
17.2995
25
1.6321
40.8025
100
1.390515
139.0515
250
1.30568
326.42
500
1.14247
571.235
1000
0.946628
946.628
2500
0.881334
2203.335
5000
0.848702
4243.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 230J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 1.1 kV |
| Maximum DC Volts | 1.465 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.98 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.62 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.8 kV |
| Capacitance @ Frequency | 110 pF @ 1 kHz |