
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214S0441K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 715V 4.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6935
0.6935
10
0.6099
6.099
25
0.57304
14.326
100
0.46778
46.778
250
0.434492
108.623
500
0.369797
184.8985
1000
0.29583
295.83
2500
0.2681
670.25
5000
0.249612
1248.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 95J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 440 V |
| Maximum DC Volts | 585 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 786.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 643.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 715 V |
| Capacitance @ Frequency | 275 pF @ 1 kHz |