
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214S1140K102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 22V 1KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9215
0.9215
10
0.8265
8.265
25
0.78432
19.608
100
0.644195
64.4195
250
0.602186
150.5465
500
0.532152
266.076
1000
0.420118
420.118
2500
0.392112
980.28
5000
0.372504
1862.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 4J |
| Series | Automotive, AEC-Q200 |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 16 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72214S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 24.2 V |
| Varistor Voltage (Min) | 19.8 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 22 V |
| Capacitance @ Frequency | 10000 pF @ 1 kHz |