
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220P3321K503
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
20MM, 320VAC, 10%, SUPERIOR MP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5865
1.5865
5
1.5105
7.5525
10
1.43545
14.3545
50
1.15862
57.931
100
0.9823
98.23
250
0.957106
239.2765
500
0.80598
402.99
1000
0.71783
717.83
5000
0.62967
3148.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 330J |
| Series | Superior MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 12 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 1000 pF @ 1 kHz |