
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220P3351K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 560V 12KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.368
1.368
10
1.22455
12.2455
25
1.16242
29.0605
100
0.95494
95.494
250
0.89262
223.155
500
0.788842
394.421
1000
0.622763
622.763
2500
0.581248
1453.12
5000
0.552188
2760.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 335J |
| Series | Superior MP |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 12 kA |
| Maximum AC Volts | 350 V |
| Maximum DC Volts | 460 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220P |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 616 V |
| Varistor Voltage (Min) | 504 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 560 V |
| Capacitance @ Frequency | 900 pF @ 1 kHz |