
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220Q0381K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 15KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.36515
13.6515
25
1.2958
32.395
100
1.06438
106.438
250
0.994954
248.7385
500
0.879263
439.6315
1000
0.694146
694.146
2500
0.647872
1619.68
5000
0.615476
3077.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 315J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 15 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220Q |
| Operating Temperature | -45°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 780 pF @ 1 kHz |